Pojďme se ohlédnout za 15. ročníkem soutěže Pevnost Moravská

Na naší škole se už 15. rok uskutečnilo meziškolní kolo soutěže PEVNOST MORAVSKÁ s přírodovědnou tématikou. Letošní téma “Příroda nám blízká” bylo připraveno zčásti ve školním a zčásti v on-linovém  prostředí, do kterého zavítaly týmy žáků ze sedmi havířovských a okolních škol.  Na osmi stanovištích se vydali do havířovských mokřadů, do města za exotickými stromy, zaposlouchali se do zpěvu ptáků, poznávali rostliny rostoucí ve zbytku lužního lesa, poznali účinky živých léčivých bylin, zalistovali knihou Myko, vyzkoušeli si udělat model meandrů a nahlédli do tajemného lodního kufru našeho botanika, cestovatele, lékaře a objevitele Tadeáše Haenkeho. Celkem se soutěže zúčastnilo 70 žáků. Na 1. místě se umístila ZŠ Albrechtice, na 2. místě ZŠ Gorkého, na 3. místě ZŠ M. Kudeříkové. Naše škola se umístila na 4. příčce. Soutěž se odehraje ještě jednou, v upravené verzi, pro druhý stupeň naší školy ve středu 26. 6. 2024. Děkuji za spolupráci asistentkám Adrianě, Gabce, Janě, Lence G., Lence P., Nikoletě, Veronice, asistentu Honzovi, mým dětem Elišce a Jonášovi. Jaroslav Drlík.

Fotogalerie zde…