Informace pro 6. ročníky k adaptačnímu kurzu

Přihlášku a čestné prohlášení najdete zde…

Termín:               6. 9. 2023 až 8. 9. 2023

Místo:                 Chata Severka Dolní Lomná

Cena:                   vše hrazeno z projektu MŠMT

Odjezd:               6. 9. 2023 v 8:52 z vlakového nádraží v Havířově

Sraz :                   v 8:30 před vlakovým nádražím

Příjezd:               8. 9. 2023 v 15:08 do Havířova na vlakové nádraží

Dream team:     Mgr. Anna Hladká  – třídní učitelka VI.B + zdravotník

Mgr. Vladimíra Kaštovská – třídní učitelka VI.C

Bc. Michaela Beníčková – třídní učitelka VI.A

Mgr. František Siska – metodik prevence

Mgr. Michaela Janošcová

Strava:                začínáme ve středu obědem a končíme v pátek také obědem. Jinak klasicky – snídaně, oběd, večeře + ve čtvrtek opékání párků

Průběh:

Vlakem s 1 přestupem přijedeme v 9:51 do Mostů u Jablunkova, kde na nás bude v 10 hodin čekat auto, které nám vyveze zavazadla až na chatu. A my se vydáme pěšky (jen s lehkým batůžkem – pití, pláštěnka, malá dobrůtka) na chatu Severka po turistické značce. Vzdálenost od nádraží na chatu je 4 km.

Po příchodu na chatu se ubytujeme a budeme mít připravený oběd. Odpoledne už bude probíhat v duchu „adaptace“, tedy bližší seznámení žáků, žáků a třídních učitelů a žáků z ostatních 6. ročníků.

Ve čtvrtek máme v plánu malý výlet na Kamennou chatu, kde se pokusíme zajistit hřiště (budeme hrát různé hry). A večer bychom chtěli opékat párky.

V pátek po obědě sejdeme dolů k vlakovému nádraží, kde si vezmeme své batohy a počkáme na vlak. Ten by měl odjíždět ve 14:10. V Havířově tedy budeme v 15:08.

Vybavení:

Zavazadlo (pro snadné cestování vlakem), malý batůžek (na čtvrteční výlet a cestu na chatu a zpět). Oblečení na hory (podle počasí), přezůvky do chaty, hygienické potřeby + ručník, pyžamo, pevné boty (budeme běhat a chodit po horách), oblečení do chaty, bundu nebo pláštěnku, pokrývku hlavy

Nutné:

Každé dítě bude mít psací potřeby, nůžky, lepidlo, izolepu a jakýkoliv sešit, 1x tričko (které už nikdy nebude jako dřív – které se může zničit) a 1x šátek nebo nákrčník (přes který nepůjde vidět).

Kartičku pojištěnce a čestné prohlášení (je součástí tohoto „manuálu“)

Nejdůležitější zpětné informace:

Do 4. 9. musí dítě ve škole nahlásit, zda se adaptačního kurzu zúčastní. Pokud se dítě nezúčastní, bude docházet do školy, kde bude probíhat výuka dle rozvrhu.

Pokud má Vaše dítě alergii, bere léky (ne vitamíny!) nebo má nějakou dietu (bezlepek, vegetarián), nutno nahlásit zdravotnici.

Pokud chcete, aby Vaše dítě odcházelo po návratu do Havířova domů samo, je nutný Váš písemný souhlas.

Prosím, nedávejte dětem cennosti a zbytečně velký obnos peněz (stejně je nebudou mít za co utratit) a také jim nebalte rychle se kazící potraviny. Hlady neumřou. 😊

A na závěr:

Protože se jedná o adaptační kurz a jeho cílem je se lépe poznat a porozumět si (děti budou mít spojené některé hodiny např. angličtiny, tělesné výchovy), bude tento kurz probíhat BEZ MOBILNÍCH TELEFONŮ, TABLETŮ, NOTEBOOKŮ A CHYTRÝCH HODINEK. Ty nechají děti doma!

Jde nám hlavně o to, abychom spolu mluvili a snažili se jeden druhého poznat.

Pokud budete chtít v průběhu kurzu jakékoliv informace o duševním a tělesném zdraví Vašeho dítěte, můžete volat na toto telefonní číslo 606792648

Pokud by nastala nějaká změna (např. nestihli bychom vlak), prosím sledujte své školní účty DM Software, ke kterým máte všichni hesla, nebo facebookové stránky školy. Zde najdete aktuální informace.

Budeme se snažit také v průběhu pobytu fotit a posílat vše na facebookové stránky školy, ať máte představu, jak se Vaše děti mají.

Prosím tedy, o vyplnění závazné přihlášky (viz níže) a odevzdání v pondělí ve škole třídní učitelce.