Informace k podávání přihlášek na střední školy

Vážení rodiče,

v souvislosti s digitalizací přijímacího řízení máte na výběr 3 možnosti podání přihlášek na SŠ:

1. Elektronické podání s ověřenou elektronickou identitou NIA, např. bankovní identita, mobilní klíč eGovernmentu aj. způsoby dle NIA (nejjednodušší, nejvýhodnější

a nejpohodlnější způsob, získání maxima možných výhod). Stačí se přihlásit do systému www.www.dipsy.cz  Bude na proklik i na web. stránce www.prihlaskynastredni.cz (k dispozici od 1.2. 2024)

Odpadá odesílání přihlášek a další komunikace se SŠ přes poštu, dozvíte se i další informace

o každé SŠ, jaké má požadavky, které dokumenty vámi vybraná škola požaduje doložit

k přihlášce, počet přihlášených a přijatých žáků v minulých letech aj. Nemusíte vyplňovat žádné osobní údaje, ty už budou předvyplněny (propojení s registrem obyvatel).

Všechny další potřebné dokumenty pak přiložíte jako fotky nebo skeny. Po odeslání Vám přijde e-mail s potvrzením a to je vše. Další komunikace bude probíhat elektronicky.

1. Hybridní systém – Výpis on-line ze systému www.dipsy.cz ovšem bez přihlášení identitou.

Vše, včetně osobních údajů si však budete muset vyplnit sami, k přihláškám nahrajete potřebné dokumenty opět jako skeny nebo fotky a potvrdíte odeslání. Na e-mailovou adresu uvedenou v kontaktních údajích na přihlášce vám přijde e-mail s výpisem přihlášky.

Ten vytisknete pro každou SŠ zvlášť, podepíšete jej a doručíte už bez příloh osobně nebo doporučeně poštou do každé střední školy zvlášť.

Nevýhody: komunikace se SŠ přes poštu, doručení přihlášek osobně nebo doporučeně poštou, neuvidíte po vyhodnocení testů výsledky svého dítěte u JPZ.

1. Listinná forma – tiskopis. Vyplníte klasickou listinnou přihlášku opět na každou SŠ zvlášť.

Ke každé přihlášce přiložíte dokumenty, které požaduje vámi vybraná střední škola, na každé přihlášce musí být školy a názvy oborů s kódy oborů ve stejném pořadí. Pořadí se nesmí měnit.

Přihlášky i se všemi přiloženými dokumenty pak doručíte opět osobně, popř. doporučeně poštou do každé SŠ zvlášť.

Nepotřebujete sice mobil ani počítač, ale: vyplňujete a dohledáváte všechny informace sami, komunikace s SŠ bude probíhat poštou, doručení přihlášek na SŠ bude také osobně nebo doporučeně poštou, neuvidíte po vyhodnocení testů výsledky svého dítěte u JPZ.

Vyberte si jednu z výše uvedených možností.

Další potřebné informace budou postupně přidávány na www.prihlaskynastredni.cz, tam bude rovněž odkaz na www.dipsy.cz  (systém pro podávání přihlášek).

Přihlášky se podávají maximálně na 3 střední školy

Přihlášky musí být podány do 20.února 2024 !!!!!!

Pozorně čtěte, jaké další dokumenty Vámi vybraná škola bude požadovat (např. potvrzení lékaře,

klasifikaci za celý 8. a pololetí 9. ročníku, potvrzení z ped.-psych. poradny, nebo SPC – pokud je Vaše dítě jejím klientem a potřebuje potvrzení pro poskytnutí úlevy při konání JPZ, aj.

Za podání přihlášky zodpovídá zákonný zástupce žáka.