Informace k adaptačnímu pobytu pro žáky 6. ročníků

Vaše dítě se v dalším školním roce (2024/2025) zúčastní adaptačního pobytu, který proběhne na začátku září.

Termín pobytu: 3. 9. až 5. 9. 2024 (úterý až čtvrtek)

Místo pobytu: chata Severka

Cena: Celý pobyt včetně cesty tam i zpět bude hrazen z projektu Ministerstva školství ČR

Cesta: vlak z Havířova – výstupní stanice  Mosty u Jablunkova, poté pěšky na chatu Severka

(4,8 km = 2 hod chůze), všechna zavazadla nám budou vyvezena majitelem chaty

Strava: plná penze – začínáme obědem, končíme obědem

Náplň pobytu: seznámení, navázání důvěry a pozitivních vztahů mezi žáky i učiteli, turistika (Skalka, Kamenná chata, hry v přírodě, socializační hry)

Učitelé: třídní učitelé všech 6. tříd (Mgr. David Foldyna, PhDr. Romana Kovářová), Mgr. František Siska, Mgr. Michaela Janošcová

POKYNY NA CESTU

Termín:              3. 9. 2024 až 5. 9. 2024

Sraz :                   v 8:30 před vlakovým nádražím ČD Havířov

Odjezd:               3. 9. 2024 v 8:52 z vlakového nádraží ČD Havířov

Místo:                 Chata Severka Dolní Lomná

Příjezd:               5. 9. 2024 v 14:08 do Havířova na vlakové nádraží ČD

Strava:  Začínáme ve středu obědem a končíme v pátek obědovým balíčkem na cestu. Jinak klasicky – snídaně, oběd, večeře + ve čtvrtek opékání párků.

Vybavení: Zavazadlo (pro snadné cestování vlakem), oblečení na hory (podle počasí), přezůvky do chatu, hygienické potřeby + ručník, pyžamo, plavky, pevné boty (budeme běhat a chodit po horách), oblečení do chaty, bundu nebo pláštěnku, pokrývku hlavy. Zavazadlo bude vyvezeno na chatu a zpět.

Malý batůžek (na cestu na chatu a zpět a na výlet). Svačinka, pití a osobní věci, pláštěnka (bunda).

Nutné:

Každé dítě bude mít psací potřeby, nůžky, lepidlo, izolepu a jakýkoliv sešit.

Kartičku pojištěnce a čestné prohlášení !!!!!!

Důležité informace:

Prosím, nedávejte dětem cennosti a zbytečně velký obnos peněz (stejně je nebudou mít za co utratit) a také jim nebalte rychle se kazící potraviny.

MOBILNÍCH TELEFONY mohou být v průběhu akce nedostupné, jiné IT zařízení na kurz NEBRAT!

Prosím všechny rodiče, aby na přihlášku napsali, zda jejich dítě bere nějaké léky (vitamíny a různé doplňky stravy se nepočítají a prosím, aby je děti nechaly doma, 3 dny bez vitamínů určitě vydrží), trpí nemocí (cukrovka, epilepsie) a také potřebujeme vědět, zda mají vaše děti nějakou potravinovou alergii (ořechy, citrusy) a zda mají speciální dietu nebo typ stravování (vegetarián, vegan, bez lepek).

Přihláška a informace

Pokyny na cestu