Erasmus+ Holandsko 1. a 2. den

Zdravíme z výjezdu do Holandska. Včerejší let byl docela dobrodružný, jelikož bylo velmi větrno. Nakonec jsme šťastně přistáli na letišti v Amsterodamu a autobusem se přesunuli do školy v Haarlemu, kde si děti vyzvedly hostitelské rodiny. Následovaly seznamovací večeře a pak už jen zasloužený odpočinek.

Dnes jsme se v 8 h sešli ve škole, formou krátkých videí jsme si navzájem představili své školy. Děti pak ve skupinách analyzovaly problémy, které mají ve své zemi s vodou, ale také to, co dobrého jim voda přináší. V rámci dalšího programu jsme na koloběžkách zajeli do 5 km vzdáleného muzea odvodňování. Po návratu na nás čekalo biologické praktikum, týkající se vody, hlavního tématu tohoto projektu. Porovnávali jsme čistotu, teplotu, slanost a pH vody v odvodňovacích kanálech a zdejším jezeře. Mikroskopem jsme pak sledovali život ve vodě.